N40 vyrų klubo ir „SOS gyvūnai“ draugystė vardan gyvūnų gerovės

Benamių gyvūnų prieglaudos VŠĮ „SOS gyvūnų“ draugų ir rėmėjų gretas papildė šaunus vyrų autoklubas N40. Autoklubas vienija ne tik automobilių sporto ir adrenalino entuziastus, bet taip pat socialiai atsakingus, gamtą, žmones ir gyvūnus mylinčius vyrus.

Į pirmąjį susitikimą autoklubo būstinėje Vilniuje „SOS gyvūnų“ prieglaudos savanoriai atvyko lydimi keturkojų globotinių. Šurmulio ir bruzdesio užteko su kaupu. Vieni šuneliai dūko, kiti smalsaudami šmirinėjo po teritoriją, treti mėgavosi vyrų dėmesiu. Netrūko nei juoko, nei rimtų pokalbių. Visi autoklubo nariai vieningai tvirtino, kad yra neabejingi gyvūnams ir jų gerovei. Prieglaudos keturkojai gavo pilnus maišus dovanėlių, kurios ne tik nudžiugino šuniukų skrandžius, bet ir palengvins prieglaudos savanorių buitinius darbus.

Nepaisant visuomenės švietimo apie gyvūnų sterilizacijos svarbą ir įvairių organizacijų vykdomų nemokamų sterilizacijų akcijų, benamių gyvūnų skaičiai vis auga. Kasdien prieglauda sulaukia dešimčių skambučių su prašymais priimti ar padėti beglobiams gyvūnams. Vieni kreipiasi prašydami priimti rastą benamį gyvūną, kiti į prieglaudą nori atiduoti savo pačių augintinį. Nemažai benamių gyvūnų priimama iš kitų miestų, ypač mažesnių, kuriuose nėra gyvūnų prieglaudų. Natūralu, kad didėjant benamių gyvūnų skaičiui, auga didesnių prieglaudos patalpų poreikis. Tam tikslui dienos šviesą išvydo „SOS vilties apartamentų“ projektas.

„SOS vilties apartamentai“ – tai naujas šiuolaikiškas prieglaudos statinys, kuriame prieglobstį ras apie 50 benamių gyvūnų. Naujoji prieglauda taps saugia užuovėja patiems silpniausiems – senyvo amžiaus, sergantiems ar luošiems keturkojams, vaikingoms kalėms ir katėms ar gausioms kačiukų, šuniukų vadoms.

Naujosios prieglaudos statybos jau prasidėjo – iškilo pamatas, sienos, uždengtas stogas. VŠĮ „SOS gyvūnai“ yra nepelno siekianti nevyriausybinė organizacija, pajamas gaunanti iš aukų ir 2 % paramos nuo GPM, tad statybų tempas priklauso nuo privačių ir juridinių asmenų dosnumo. Štai kodėl labai svarbi ne tik pavienių žmonių ar privačių įmonių, bet ir kitų organizacijų palaikymas bei parama. Kartu veikti yra daug drąsiau ir smagiau.

12798950_10154000843848767_6283551614494457531_nNetikėta ir malonu, kad vyrų autoklubas N40, patys būdami paramos gavėjai, visus, neabejingus benamiams gyvūnams skatina skirti 2% nuo GPM “SOS gyvūnų“ prieglaudai ir taip prisidėti prie naujos prieglaudos statybų. Daugiau informacijos apie „SOS gyvūnų“ prieglaudą rasite www.sos-gyvunai.lt.